Treinreizigers in alle HSL-tunnels tussen Breda en Amsterdam hebben vanaf nu mobiel bereik. Afgelopen maanden werd hard gewerkt aan mobiele dekking in de zeven-kilometer lange Groene Hart Tunnel, de laatste van vijf tunnels die de afgelopen jaren voorzien zijn van mobiele antennes. Daarmee is de melding ‘géén mobiel bereik’ verleden tijd voor treinreizigers op het HSL-traject.
Door de vele tunnels op de lijn viel het mobiele bereik in de HSL-treinen geregeld weg. Erg vervelend, want juist in de trein vinden reizigers het fijn om even iets voor werk te doen of een film te kijken. Daarom hebben de Nederlandse mobiele operators de afgelopen jaren hard gewerkt aan het verbeteren van de mobiele ervaring van treinreizigers op dit specifieke traject. KPN heeft als lead-operator samen met Odido en Vodafone de aanleg van mobiele installaties in HSL-tunnels verzorgd.
Dit is een bijzonder complexe klus, het vereist speciale montage techniek, omdat treinen in de tunnels erg hard rijden. De systemen moeten daarom bestand zijn tegen de druk die ontstaat bij hoge snelheden. Bovendien kunnen de werkzaamheden alleen verricht worden in periodes van buitendienststelling. ProRail en Infraspeed faciliteerden de aanleg afgelopen jaren zodat inmiddels mobiele dekking is gerealiseerd in alle vijf de tunnels. De komende periode wordt het netwerk intensief gemonitord en geoptimaliseerd.